O Autorze

Czołem, skoro tutaj wszedłeś powodować Tobą mogą dwie rzeczy albo mnie znasz i jesteś ciekawy co o sobie naskrobię, albo nie znasz i zastanawiasz się z kim masz do czynienia. Tak czy owak pewnie dowiesz się kilku ciekawych rzeczy :)

Nazywam się Fiolnir, moje prawdziwe imię znają nieliczni, nazwisko jeszcze mniej osób, rodziców zna tylko wyjątkowa grupka wybrańców ;) Od razu powiem że nie jestem ani historykiem ani archeologiem z wykształcenia. Myślałem kiedyś aby studiować jedno i drugie ale górę wziął życiowy praktycyzm ;) Studiowałem stosunki międzynarodowe i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, oba kierunki ukończyłem z bardzo dobrymi wynikami, podczas studiów zdarzyło mi się publikować sporo na różne tematy związane z bezpieczeństwem, moja praca magisterska również ukazała się drukiem. Mam nadzieję, że to wystarczy za potwierdzenie tego, że z choinki się nie urwałem i metodologia naukowa nie jest mi obca. Obecnie zajmuję się reklamą internetową w dużej korporacji, dość powiedzieć że każdy z Was ma do czynienia z tym co robię każdego dnia ;)

ja2

Zapyta ktoś – to skąd do licha ci do głowy strzeliła ta strona? Otóż obok wszystkiego powyższego od roku 2004 do roku 2012 byłem dowódcą Grupy Historycznej Eisen Ruoth z Warszawy. Obecnie nadal mogę śmiało powiedzieć, że jest to moja grupa ponieważ z każdym członkiem łączy mnie długa znajomość, z większością przyjaźń. W roku 2012 zdecydowałem się zrezygnować z formalnego przywództwa bo przestało być ono potrzebne, a mnie samego zaczęło coraz bardziej kręcić tworzenie indywidualnych projektów które są na tyle przegięte i radykalne, że wciąganie w nie kogoś na siłę byłoby czystym grzechem pychy. Jak widać przez ostatnie 10 lat zajmowałem się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza (i nie tylko – dorywczo również Rzym, XVII wiek, nauka fechtunku mieczem długim więc i Renesans). W ciągu tych 10 lat przez grupę Eisen Ruoth przewinęło się ok 300 osób, z naszych szeregów powstały trzy inne grupy historyczne, organizowałem kilkanaście dużych projektów, współpracowałem przy organizacji kilkudziesięciu imprez, odbyłem sporo wypraw zimowych, robiłem projekty związane z archeologią eksperymentalną i zaliczyłem dobrze ponad 200 festiwali historycznych o bardzo różnym poziomie.

ja

Gotowałem w ziemnych dołach, pływałem dłubanką, tłukłem ludzi po głowach w bitwach i na treningach, dorobiłem się od tego sześciu ślicznych szram na ryjku, wygrałem kilka łuczniczych turniejów, dowodziłem w bitwie siedemdziesiątką zbrojnych, przełaziłem setki kilometrów na wyprawach w rozmaitych warunkach pogodowych w zbroi i bez niej, na bosaka i w butach, przez ponad dwa lata żyłem z historycznego rzemiosła, przeczytałem setki książek,oglądałem tysiące obrazków, wypiłem hektolitry piwa i poznałem setki bardzo fajnych ludzi.

Najoględniej mówiąc dlatego własnie uważam, że dość już mam doświadczenia aby dzielić się nim z innymi. Oczywiście cały czas się uczę, modyfikuję swoje podejście do pewnych rzeczy jednak jeśli o czymś piszę to dlatego, że moja praktyczna wiedza mi na to pozwala.