This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O Autorze

Czołem, skoro tutaj wszedłeś powodować Tobą mogą dwie rzeczy albo mnie znasz i jesteś ciekawy co o sobie naskrobię, albo nie znasz i zastanawiasz się z kim masz do czynienia. Tak czy owak pewnie dowiesz się kilku ciekawych rzeczy :)

Nazywam się Fiolnir, moje prawdziwe imię znają nieliczni, nazwisko jeszcze mniej osób, rodziców zna tylko wyjątkowa grupka wybrańców ;) Od razu powiem że nie jestem ani historykiem ani archeologiem z wykształcenia. Myślałem kiedyś aby studiować jedno i drugie ale górę wziął życiowy praktycyzm ;) Studiowałem stosunki międzynarodowe i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, oba kierunki ukończyłem z bardzo dobrymi wynikami, podczas studiów zdarzyło mi się publikować sporo na różne tematy związane z bezpieczeństwem, moja praca magisterska również ukazała się drukiem. Mam nadzieję, że to wystarczy za potwierdzenie tego, że z choinki się nie urwałem i metodologia naukowa nie jest mi obca. Obecnie zajmuję się reklamą internetową w dużej korporacji, dość powiedzieć że każdy z Was ma do czynienia z tym co robię każdego dnia ;)

ja2

Zapyta ktoś – to skąd do licha ci do głowy strzeliła ta strona? Otóż obok wszystkiego powyższego od roku 2004 do roku 2012 byłem dowódcą Grupy Historycznej Eisen Ruoth z Warszawy. Obecnie nadal mogę śmiało powiedzieć, że jest to moja grupa ponieważ z każdym członkiem łączy mnie długa znajomość, z większością przyjaźń. W roku 2012 zdecydowałem się zrezygnować z formalnego przywództwa bo przestało być ono potrzebne, a mnie samego zaczęło coraz bardziej kręcić tworzenie indywidualnych projektów które są na tyle przegięte i radykalne, że wciąganie w nie kogoś na siłę byłoby czystym grzechem pychy. Jak widać przez ostatnie 10 lat zajmowałem się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza (i nie tylko – dorywczo również Rzym, XVII wiek, nauka fechtunku mieczem długim więc i Renesans). W ciągu tych 10 lat przez grupę Eisen Ruoth przewinęło się ok 300 osób, z naszych szeregów powstały trzy inne grupy historyczne, organizowałem kilkanaście dużych projektów, współpracowałem przy organizacji kilkudziesięciu imprez, odbyłem sporo wypraw zimowych, robiłem projekty związane z archeologią eksperymentalną i zaliczyłem dobrze ponad 200 festiwali historycznych o bardzo różnym poziomie.

ja

Gotowałem w ziemnych dołach, pływałem dłubanką, tłukłem ludzi po głowach w bitwach i na treningach, dorobiłem się od tego sześciu ślicznych szram na ryjku, wygrałem kilka łuczniczych turniejów, dowodziłem w bitwie siedemdziesiątką zbrojnych, przełaziłem setki kilometrów na wyprawach w rozmaitych warunkach pogodowych w zbroi i bez niej, na bosaka i w butach, przez ponad dwa lata żyłem z historycznego rzemiosła, przeczytałem setki książek,oglądałem tysiące obrazków, wypiłem hektolitry piwa i poznałem setki bardzo fajnych ludzi.

Najoględniej mówiąc dlatego własnie uważam, że dość już mam doświadczenia aby dzielić się nim z innymi. Oczywiście cały czas się uczę, modyfikuję swoje podejście do pewnych rzeczy jednak jeśli o czymś piszę to dlatego, że moja praktyczna wiedza mi na to pozwala.