Współpraca

Jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z działem Cele strony zapraszam do niego. Ważne jest abyś wiedział po co strona powstała zanim zastanowisz się nad współpracą. Jeśli już czytałeś to miło mi, że gościsz w tym dziale. Na początek kilka rzeczy wyjaśnię:

  1. Strona ma w 100% cel niekomercyjny dlatego nie płacę za przysyłane teksty nawet jeśli zostaną opublikowane. Oczywiście w tej sytuacji nie oczekuję jakiejkolwiek wyłączności.
  2. Udostępniając teksty na stronie zgadzasz się na ich kopiowanie pod warunkiem, że w miejscu gdzie tekst zostanie skopiowany zostanie podany link bezpośredni do strony docelowej, tekst zaś zostanie skopiowany w całości bez zmian oraz zgodnie z prawdą zostanie podane autorstwo.
  3. Strona ma charakter edukacyjny i niekomercyjny i jako taka z mocy prawa autorskiego może posługiwać się wszelkimi materiałami z innych publikacji i opracowań bez jakichkolwiek opłat z tego tytułu.
  4. Przysłanie tekstu nie oznacza publikacji z automatu. Oznacza tylko że go przeczytam i ustosunkuję się do niego. Zobowiązuję się do publikacji każdego tekstu merytorycznie poprawnego który dotyczy tematyki strony w tym również tekstów polemicznych.
  5. Wypada w tym miejscu jasno określić tematykę:
  • Strona jest adresowana przede wszystkim do rekonstruktorów dlatego teksty powinny mieć wartość praktyczną lub dotyczyć praktycznych elementów rekonstrukcji. Co to znaczy? Oględnie rzecz biorąc to, że nie zamierzam publikować tekstów o wartości czysto historycznej. Opis szczegółowy tego kto z kim walczył na przestrzeni 100 lat w Anglii jest bardzo fajny ale do niczego nieprzydatny praktycznie. Jeśli dla odmiany przeanalizujesz te sto lat pod względem opisów kronikarskich dotyczących techniki prowadzenia wojny i problemów z tym związanych opublikuję tekst bardzo chętnie.
  • Strona ma zajmować się średniowieczem, głównie wczesnym średniowieczem i tego się trzymajmy. Oczywiście teksty mogą wybiegać poza ten okres jeśli służy to spójności całości.
  • Strona nie ma być kolejną suchą prezentacją ale ma dotyczyć rzeczy praktycznych nie tylko jeśli chodzi o temat ale również i o jego rozwinięcie. Jeśli coś opisujesz to liczę, że masz praktyczne doświadczenie w tym o czym piszesz inaczej niezależnie od twojego naukowego stopnia niewiele wiesz o temacie.

 

Myślę, że wszystko jasne. Jeśli nadal jesteś zainteresowany zapraszam do kontaktu.